Weergegeven resultaten: 1 t/m 8 van 8

Discussie: zijn knipperlichten verplicht?

  1. #1
    Retro Club Member
    Geregistreerd
    29 mei 2008
    Leeftijd
    27
    Berichten
    35
    Rep kracht
    0

    zijn knipperlichten verplicht?

    heey ik wil me achterspatbord eraf halen maar dan heb ik geen knipperlichten meer achter moet je ze persee hebben achter??

  2. #2
    Retro Club Admin Chemado's schermafbeelding
    Geregistreerd
    8 december 2007
    Leeftijd
    48
    Berichten
    161
    Rep kracht
    10
    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door patrick0432 Bekijk bericht
    heey ik wil me achterspatbord eraf halen maar dan heb ik geen knipperlichten meer achter moet je ze persee hebben achter??

    Hoi Patrick,
    Lees bijgesloten topic even door svp daar staat het nodige in beschreven.

    http://www.scooterwetgeving.nl/10616...km-teller.html

    Voor zover ik het kan vaststellen is een knipperlicht niet verplicht, richting aangeven is wel verplicht dus vergeet bij afslaan niet je arm links of rechts even uit te steken :p
    Met vriendelijke groet,
    Chemado

  3. #3
    Retro Club Member
    Geregistreerd
    9 februari 2008
    Leeftijd
    32
    Berichten
    7
    Rep kracht
    0
    rechts vind ik altijd klote dan laat ik mn gas los :D

  4. #4
    Retro Club Member
    Geregistreerd
    27 mei 2008
    Leeftijd
    29
    Berichten
    13
    Rep kracht
    0
    als het er van fabriek af aan opzit isset d8 ik verplicht, alleen politie kijkt er nooit naar, dan zou een puch ook knipperlichten moeten hebben, tog? gr.

  5. #5
    Retro Club Team Delight's schermafbeelding
    Geregistreerd
    13 oktober 2007
    Leeftijd
    44
    Berichten
    1.008
    Rep kracht
    14
    FF gegoogled en het volgende gevonden...

    Artikel 55.

    Bestuurders van een motorvoertuig respectievelijk bromfietsers moeten een teken met hun richtingaanwijzer geven respectievelijk een teken met hun richtingaanwijzer of met hun arm geven, indien zij willen wegrijden, andere bestuurders van een motorvoertuig willen inhalen, de doorgaande rijbaan willen oprijden en verlaten en indien zij van rijstrook willen wisselen alsmede bij alle andere belangrijke zijdelingse verplaatsingen.

    Ze zijn dus niet verplicht, maar richting AANGEVEN WEL!
    Geen richtingaanwijzers houd dus in dat je je hand uit MOET steken bij elke zijdelingse verplaatsing.

    Grtz Arno
    Groeten Arno

  6. #6
    Retro Club Member
    Geregistreerd
    27 mei 2008
    Leeftijd
    29
    Berichten
    13
    Rep kracht
    0
    uhuh klinkt logisch, en is geloofwaardig,

  7. #7
    Retro Club Team Delight's schermafbeelding
    Geregistreerd
    13 oktober 2007
    Leeftijd
    44
    Berichten
    1.008
    Rep kracht
    14
    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door bramscooter Bekijk bericht
    uhuh klinkt logisch, en is geloofwaardig,
    Ik ben geloofwaardig...:D ;)
    Groeten Arno

  8. #8
    Geliefde Grote Leider :) SF2Heino's schermafbeelding
    Geregistreerd
    11 oktober 2006
    Leeftijd
    52
    Berichten
    6.294
    Rep kracht
    20
    Nou ..breek hem nog ff open if u dont mind..

    Als ze door fabriek zijn gemonteerd moeten ze ook werken.. (Richtlijn is je model zoals aangeboden ter typegoedkeur door importeur ..ooit lol (dus niet zoals ie nu is..)

    zit er bv bij jou een ander spatbord op door een vorige tuner/verfraaier/hakkerenzager dien je zelf zorg te dragen voor een origineel spatbord indien je keuring moet hebben ..ik vermoed bv ook dat je kenteken zo ook niet legaal kunt plaatsen als je gaat zagen ..
    ( recht boven achterwiel )

    Voor een nieuwe kenteken keuring word ie afgekeurd indien zaakje zo niet funktioneerd..en de plaat niet correct zit bevestigd .
    (sturen je gewoon naar huis en geld keuring weg !!)

    Verder zal oom agent bij een weg controle je snel duidelijk maken dat de knipperlichten voor wel aanzig zijn ,
    dat er schakelaars op de handles aanwezig om een knipperlichtinstallatie te bedienen en zal je vervolgens een bon uitschrijven voor ondeugdelijke verlichting ...waarschijnlijk ook medeling dat je moet lopen naar huis omdat ze je deelname aan verkeer moeten verbieden ivm ondeugdelijke staat voertuig ... lullig ...maar wel waar !

    alleen bromfietsen van voor 1994 kan sprake zijn van aflevering zonder richtingaanwijzerinstallatie , daarna zijn ze allemaal geleverd met .. alleen Solex en Spartamet vormen uitzondering
    Rij je kreidler/Zundapp/offroadje/oudje - is het idd niet verplicht , maar , geen scootermodel is hier ooit geleverd geweest zonder richtingaanwijzers ...en dat weten ze !

    Op dubbele schijfrem voor bv reageren motor agenten ook alert ..(Mag op zich wel van wetgever ..maar..geen een bromfiets heeft dat standaard , alleen 80cc helaas voor de Hercu/KTM rijders :o.. )OK ik dwaal weer af :)
    Laatst gewijzigd door SF2Heino; 22 juni 2008 om 03:06

    ............當您朝右边看时您什么都不能看到在左边!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Soortgelijke discussies

  1. WA-verzekering verplicht!
    By Flaming Rox in forum Verzekering en Rechtsbijstand
    Reacties: 4
    Laatste bericht: 16 juli 2011, 15:37
  2. Afstelling op knipperlichten
    By Wallarooboyy in forum Algemene Vragen
    Reacties: 2
    Laatste bericht: 13 april 2009, 12:36
  3. knipperlichten defect neo's
    By duveltje in forum Elektronica
    Reacties: 0
    Laatste bericht: 26 januari 2009, 21:44
  4. Reacties: 0
    Laatste bericht: 20 januari 2009, 13:50
  5. zijn gele stickers nu nog verplicht ?
    By tgb 303 rs in forum Algemene Vragen
    Reacties: 3
    Laatste bericht: 27 augustus 2006, 11:34

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •